Psychterapia indywidualna

Oferta psychoterapii w Katowicach

psychoterapia KatowiceZgłaszającym się po pomoc oferuję rozmowę o tym, co sprawa im kłopot i o tym jak sobie z nim poradzić. Ta rozmowa w zależności od potrzeby zgłaszającej się osoby przybiera kształt regularnej psychoterapii krótko- lub długoterminowej albo też poradnictwa psychologicznego.

Psychoterapia w Katowicach prowadzona jest przeze mnie głównie w nurcie psychodynamicznym, gdzie istotą jest dotarcie do przyczyn problemu – zgodnie z zasadą, że raz rozwiązany problem więcej nie wraca. Jeśli pojawia się taka potrzeba integruję psychoterapię psychodynamiczną, monodramę. Gdy ze względu na potrzeby moich pacjentów jest to uzasadnione stosuję także niektóre techniki podejścia poznawczo-behawioralnego.

Zajmuję się diagnozą psychologiczną i leczeniem takich trudności oraz zaburzeń jak na przykład:

Poradnictwo psychologiczne polega na doraźnej pomocy w sytuacjach trudnych w przeżyciu osoby zgłaszającej się. Obejmuje ono jedną lub kilka wizyt podczas których można uzyskać bezpośrednie informacje i wskazówki jak postępować w kryzysowej sytuacji. Jeśli jest to potrzebne wskazuję konkretny ośrodek, gdzie można uzyskać określoną pomoc, lub działając jako psycholog w Katowicach mogę w razie takiej potrzeby wskazać innego specjalistę z Katowic właśnie lub okolic (np. lekarza psychiatrę).

Osoby zainteresowane podjęciem psychoterapii w Katowicach zapraszam zazwyczaj na kilka (zazwyczaj cztery) spotkania o charakterze diagnostyczno-konsultacyjnym. Ich istotą jest to, bym mogła rozpoznać trudność, z jaką ktoś się boryka, oczekiwania tej osoby, rozeznać jej potrzeby i nakreślić możliwości jej rozwiązania. Każde z takich spotkań ma charakter rozmowy o trudności i o wszystkim tym, co się z nią łączy. Są to też rozmowy o mocnych, zdrowych częściach osobowości, które mogą ułatwić osobie zgłaszającej się po pomoc poradzenie sobie podczas psychoterapii z problemem. Co ważne, można spokojnie omówić różnego rodzaju wątpliwości co do tego, czy wobec zgłaszanych problemów/objawów w ogóle warto podejmować psychoterapię i czy tego rodzaju forma leczenia może być skuteczna. Konsultacje stanowią pewną bazę dla zbudowania planu psychoterapii, m.in. czasu jej trwania, intensywności, czy tematów jakie będą poruszane.

Psycholog Katowice Karolina Matlak

40-139 Katowice, ul. Nowowiejskiego 4B / 32, tel. 692 984 559

Tworzenie stron www: Aptus.pl