Psychterapia indywidualna

O mnie

Psycholog KatowiceJestem psychoterapeutą z certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wcześniej ukończyłam całościowe czteroletnie szkolenie z psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach i pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku psychologia. Jestem też członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Swoje kwalifikacje podnoszę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych konferencjach z zakresu psychoterapii psychodynamicznej i psychodramy oraz poprzez regularne uczestnictwo w superwizjach u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadząc psychoterapię stosuję się do zasad sformułowanych w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który relację terapeutyczną czyni pełną szacunku dla osoby zgłaszającej się po pomoc.

Psychoterapia w Katowicach prowadzona jest w nurcie psychodynamicznym. Daje to możliwość sięgnięcia do przyczyn pojawiających się trudności i rozwiązania ich.

Pracuję jako psychoterapeuta i psycholog w Katowicach we własnym gabinecie oraz w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania "Dąbrówka" w Gliwicach. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz psychoterapii grupowej osób dorosłych, a także poradnictwem psychologicznym. Moja praca oparta jest o duże doświadczenie we własnym gabinecie, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic, Oddziale Leczenia Nerwic, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, Zespole Leczenia Środowiskowego.

Pracuję z osobami doświadczającymi poczucia kryzysu w ważnych dla nich sferach, osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń nerwicowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, zaburzeń pod postacią somatyczną.

W porozumieniu ze swoimi Pacjentami współpracuję także z innymi psychologami i psychoterapeutami oraz lekarzami różnych specjalizacji, w tym najczęściej z lekarzami psychiatrii i neurologii – po to by mogli oni otrzymać odpowiednie leczenie. Realizuję ideę, że psychoterapia powinna być „szyta na miarę” osoby, która zgłasza się po pomoc. Myślę, że każdy człowiek jest indywidualnością. Tę indywidualność wnosi w relacje z innymi ludźmi i poprzez nią na swój indywidualny sposób przeżywa każde wydarzenie w swoim życiu. Szanując to staram się pracować tak, by odpowiedzieć na autentyczne trudności i potrzeby osoby, która przychodzi po pomoc.

Psycholog Katowice Karolina Matlak

40-139 Katowice, ul. Nowowiejskiego 4B / 32, tel. 692 984 559

Polityka prywatności

Tworzenie stron www: Aptus.pl