Psychterapia indywidualna

O mnie

Psycholog KatowiceJestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłam także całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapii organizowane przez Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów wraz z Ośrodkiem Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia "Dąbrówka" w Gliwicach oraz z Polskim Instytutem Psychodramy w Krakowie. Obecnie jestem na drodze do certyfikatu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem też członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.

Swoje kwalifikacje podnoszę poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach z zakresu psychoterapii psychodynamicznej i psychodramy oraz poprzez regularne uczestnictwo w superwizjach u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadząc psychoterapię stosuję się do zasad sformułowanych w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, który relację terapeutyczną czyni pełną szacunku dla osoby zgłaszającej się po pomoc.

W pracy nie ograniczam się do jednej z form psychoterapii, lecz łączę te metody, które cieszą się skutecznością. Psychoterapia w Katowicach prowadzona jest w nurcie psychoterapii psychodynamicznej łączonej w razie potrzeby z monodramą. Daje to możliwość sięgnięcia do przyczyn pojawiających się trudności i rozwiązania ich. Z niektórymi moimi pacjentami, gdy jest to uzasadnione korzystam z niektórych technik terapii poznawczo-behawioralnej.

Pracuję jako psychoterapeuta i psycholog w Katowicach we własnym gabinecie oraz w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania "Dąbrówka" w Gliwicach. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej oraz psychoterapii grupowej osób dorosłych, a także poradnictwem psychologicznym. Moja praca oparta jest o duże doświadczenie we własnym gabinecie, Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic, Oddziale Leczenia Nerwic, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, Zespole Leczenia Środowiskowego.

Pracuję z osobami doświadczającymi poczucia kryzysu w ważnych dla nich sferach, osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń nerwicowych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, zaburzeń pod postacią somatyczną oraz z osobami chorującymi psychicznie, między innymi na schizofrenię. Ważną częścią mojej pracy jest pomoc psychologiczna rodzinom osób chorujących psychicznie.

W porozumieniu ze swoimi Pacjentami współpracuję także z innymi psychologami i psychoterapeutami oraz lekarzami różnych specjalizacji, w tym najczęściej z lekarzami psychiatrii i neurologii – po to by mogli oni otrzymać odpowiednie leczenie. Realizuję ideę, że psychoterapia powinna być „szyta na miarę” osoby, która zgłasza się po pomoc. Myślę, że każdy człowiek jest indywidualnością. Tę indywidualność wnosi w relacje z innymi ludźmi i poprzez nią na swój indywidualny sposób przeżywa każde wydarzenie w swoim życiu. Szanując to staram się pracować tak, by odpowiedzieć na autentyczne trudności i potrzeby osoby, która przychodzi po pomoc.

Psycholog Katowice Karolina Matlak

40-139 Katowice, ul. Nowowiejskiego 4B / 32, tel. 692 984 559

Tworzenie stron www: Aptus.pl